Szanowni Państwo,

od czerwca 2022 roku uruchomiliśmy dla dzieci i młodzieży mierzącej się z trudnościami natury psychologicznej –
Punkt Wsparcia Psychologicznego. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą pomocy i nawiązania kontaktu telefonicznego z Naszym psychologiem w celu umówienia się na spotkanie.

Pomoc w kryzysie dla obywateli Ukrainy

Informujmy, iż wprowadzamy pilotażową ofertę bezpłatnej pomocy specjalistycznej, głównie psychologicznej z udziałem tłumacza jęz. ukraińskiego/rosyjskiego dla uchodźców z Ukrainy.

Pomoc adresowana jest do osób dorosłych, zgłaszających potrzebę skorzystania z pomocy psychologicznej.

Oferujemy pomoc po uprzednim kontakcie telefonicznym w języku polskim osoby/przedstawiciela z naszym Ośrodkiem, tel. 618150-363 (8-20), 618150-369 (8-15) lub poprzez e-mail: interwencja@oikkobylnica.pl.

Termin spotkania zostanie wskazany osobie zainteresowanej po uprzednim skontaktowaniu się z dostępnymi wolontariuszami. Mamy nadzieję, że czas oczekiwania na pomoc wyniesie max. 2 dni.

Pomoc będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.

W przypadku osób posługujących się językiem polskim kontakt ze specjalistami jest dostępny codziennie w godzinach 8-20.

Nasza pomoc udzielana będzie na terenie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kobylnicy lub za pośrednictwem Skype`a (nick: OIK 95).

 Zapraszamy.

※※※

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób pochodzących z Ukrainy:

Od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim. Dzieci i młodzież będą mogły uzyskać także wsparcie w języku rosyjskim. Sprawdź harmonogram. Przypominamy także o polskim telefonie zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który działa po nr 116 111.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: pod nr 800 12 12 12 będzie służył także do udzielania wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży nieznających języka polskiego. Dyżury będą prowadzone przez psychologów biegle posługujących się językami ukraińskim i rosyjskim.

Wejdź na stronę https://brpd.gov.pl/2022/02/25/uwaga-pomoc-800-12-12-12-po-ukrainsku/  i sprawdź szczegóły.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży FDDS

W obecnej sytuacji nie można zapominać także o trumie, którą przechodzą dzieci i młodzież znające język polski. Dla nich wciąż, przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu pod numerem 116 111 działa telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Wejdź na stronę https://116111.pl/ i sprawdź szczegóły.

Oferta pomocowa

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą pomocową Naszego Ośrodka, która jest skierowana do osób doświadczających codziennych trudności w funkcjonowaniu społecznym, w dobie trwającej pandemii koronawirusa.

※※※